Met een gewone MBO-baan en MBO-salaris kun je tegenwoordig echt niet zomaar thuis blijven. Ook al hebben we een huurhuis, toch val je buiten alle regelingen want daarvoor verdien je net te veel geld. (NL)
We doen echt geen gekke dingen (we hebben zelfs nog geen mobiele telefoon met internet of bijv. abonnementen op maandbladen) en op vakantie gaan is voor ons geen moeten.
Toch zal ik dadelijk moeten gaan werken en is het niet een keuze om thuis te blijven.
Hopelijk en gelukkig kan mijn man twee dagen gaan thuiswerken en zo kan ik twee dagen gaan werken. Zelf werk ik nu in de kinderopvang (BSO), maar tot aan de anderhalf jaar sta ik zelf niet zo achter het concept kinderopvang. Omdat die kinderen zelf niet kunnen aangeven wat hun mankeert en dat ze een beetje verloren raken met 1 leidster op 6 kinderen. Maar uit de praktijk weet ik dat de leidsters 200% inzet tonen.
Dadelijk na mijn zwangerschapsverlof zal ik nieuwe en andere baan gaan zoeken. De kinderopvang waar ik werk is te veel eisend wat betreft flexibiliteit om ingezet te worden.
Ik hoop dat alle ouders zo veel mogelijk er zijn voor hun kinderen, hoe ze dit ook oplossen wat betreft de opvang van hun kinderen. En dat ze hun carrière even op zij zetten al is dat maar voor de eerste 4 jaar.